Blog

podbitka dachowa

Obróbką blacharską nazywa się elementy wykończeniowe ulokowane na dachu oraz elewacji. Pełnią one bardzo istotną rolę jeśli chodzi o zabezpieczenie budynku, dlatego też muszą być wykonane w prawidłowy sposób. Jaki dokładnie? Serdecznie zachęcamy do pozostania z nami, aby dowiedzieć się więcej.

dach

Budowa dachu ma kluczowe znaczenie dla całej konstrukcji i każda związana z nią decyzja powinna być podejmowana z bardzo dużą rozwagą – od jego wysokości i kształtu, po wybór odpowiedniego pokrycia, aż po wykonanie elementów dodatkowych, w tym również obróbki dachowej, nazywanej również obróbką blacharską, z powodu wykorzystywanego w niej materiału. W tym artykule przyjrzymy się tej ostatniej, niezbyt rzucającej się w oczy, ale odgrywającej niezwykle istotną rolę.

podsufitka dachowa

Podsufitka dachowa to element wykańczający połać dachową, dobrze widoczny od spodu okapu. Jest nazywana również podbitką dachową. Pełni funkcję estetyczną, wykańczając schludnie dach i łącząc go z elewacją budynku, ochronną, zabezpieczając jego części konstrukcyjne i izolacyjną, uszczelniając styk konstrukcji dachu ze ścianami. Może być wykonana z różnych materiałów. Najczęściej stosuje się do tego drewno, panele z PCV, płyty drewnopodobne, blachę powlekaną stalową albo aluminiową.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.